Čo je Instagram a ako funguje táto sociálna sieť?

Čo je Instagram?

Instagram je aplikácia a sociálne sieť vytvorená na zdieľanie fotografií a videí z mobilného zariadenia. Podobne ako Facebook alebo Twitter, každý, kto si vytvorí účet Instagrame, má profil ako informačný kanál. Keď na Instagrame uverejníte fotografiu alebo video, zobrazí sa vo vašom profile. Ostatní používatelia, ktorí vás budú sledovať, uvidia vaše príspevky vo svojom vlastnom kanáli. Podobne uvidíte príspevky od ostatných používateľov, ktorých ste sa rozhodli sledovať.

Ide ro rýchlo dopredu nie? Je to ako zjednodušená verzia Facebooku s dôrazom na používanie mobilných zariadení a vizuálne zdieľanie. Rovnako ako ostatné sociálne siete, môžete vytvárať interakciu s inými používateľmi na Instagrame tak, že ich budete sledovať, lajkovať im fotky, komentovať, označovať na príspevkoch a písať im súkromné správy.

Zariadenia, na ktorých funguje Instagram

Instagram je k dispozícii bezplatne v zariadeniach iOS a Android. Môže byť tiež prístupný na webe z počítača, ale používatelia môžu nahrať a zdieľať fotografie alebo videá len zo svojich zariadení.

ako nainstalovat instagram
ako-nainstalovat-instagram

Vytvorenie účtu na Instagrame

Skôr ako začnete používať Instagram, spoločnosť vás požiada o vytvorenie bezplatného účtu. Môžete sa zaregistrovať prostredníctvom existujúceho účtu Facebook alebo e-mailom. Všetko, čo potrebujete, je používateľské meno a heslo. Môže sa Vás spýtať, či chcete sledovať niektorých z priateľov, ktorí sa nachádzajú vo vašom Facebooku. Môžete to urobiť hneď alebo prejsť procesom a vrátiť sa k nemu neskôr. Vždy máte možnosť prispôsobiť svoj profil pridaním svojho mena, fotky, krátkeho bio a odkazu na webovú stránku.

Používať Instagram ako sociálnu sieť

Ako už bolo spomenuté, Instagram je o vizuálnom zdieľaní, takže hlavným zámerom každého je zdieľať a nájsť len tie najlepšie fotografie a videá. Každý používateľský profil má počet “sledovateľov” a “sledujúcich”.

Každý používateľský profil má tlačidlo sledovať, na ktoré môžete kliknúť. Ak používateľ má svoj profil nastavený ako súkromný, najprv musí schváliť vašu žiadosť.

co je instagram
instagram-aplikacia

Majte na pamäti, že keď je váš profil vytvorený a nastavený na verejný, môže Vás ktokoľvek nájsť a zobraziť si Váš profil spolu so všetkými vašimi fotografiami a videami.

Interakcia s príspevkami je zábavná a jednoduchá. Dvojitým klepnutím na ľubovoľný príspevok ho môžete “lajknúť”

Ďakujeme za prečítanie tohto článku, v prípade že potrebujete pomôcť s vytvorením Instagramového účtu tak nás neváhajte kontaktovať na info@instaboost.sk