5 zaujímavých Instagram aktualizácii prichádzajúcich v roku 2018

Kompletne nová Instagram explore page, skupinový video chat alebo možnosť vyskúšať si súpravu rúžov Kylie Jenner čoskoro na Instagrame. Onedlho si budeš môcť zdieľať obľúbené songy zo Spotify priamo do svojich instastories a budeš si môcť dokonca aj vytvoriť vlastný face filter na svoju Instastory. Facebook vyhlásil zopár skutočne vzrušujúcich aktualizácii Instagramu pripravených na rok 2018, tento týždeň na ich každoročnej F8 konferencii, kde sme my samozrejme nemohli chýbať aby sme dostali čerstvý náhľad, spýtali sa otázky a zistili ako nové funkcie napomôžu s budovaním vášho Instagramu. Tu je 5 vzrušujúcich Instagram aktualizácii prichádzajúcich do tvojho telefónu tento rok:

#1: Nová Instagram Explore Page

Od prvého spustenia v Júni 2015, Instagram Search & Explore page prešla rapídnymi zmenami. Bola pridaná kategória “Tvoj vlastný výber” v roku 2016 – možnosť vyhľadávať oblasti a hastagy, ktoré vyšli do éteru ešte len minulý rok. Avšak najväčšia aktualizácia pre Instagram Explore Page bola vyhlásená na konferencii F8, poskytujúca náhľad na kompletne redizajnovanú Explore page, ktorá prichádza už čoskoro.

instagram explore page

Navyše na vyberanie populárnych príspevkov v závislosti od toho čo sa ti páči a čo sleduješ, nová Instagram Explore page ti umožní listovať obsah podľa záujmov prostredníctvom novej “channels” funkcie.

#2: Skupinový video chat prichádza na Instagram

Ako Zuckerberg poznamenal v jeho hlavnej myšlienke F8, zistil, že množstvo ľudí používa live video aby sa zabavili, keď nemôžu byť fyzicky spolu. “Je úžasné aké veľké množstvo sociálnych nástrojov je o tom dostať nás čo najbližšie k tomu pocitu, že sme tam skutočne s niekým.” povedal. Aby to bolo ešte jednoduchšie, Zuckerberg vyhlásil, že Instagram spúšťa ich vlastný Video Chat, poskytujúci uživateľom možnosť rozprávať sa súkromne s jedným alebo viacerými ľuďmi prostredníctvom video hovoru.

instagram novinky

Keď to bude spustené, nová ikona kamery sa objaví na vrchu, ktorejkoľvek súkromnej konverzácie s iným použivateľom, respektíve v tvojich DMs s ním. Keď ťukneš na ikonu, zavoláš druhému užívateľovi alebo užívateľom, presne ako FaceTime alebo WhatsApp video hovory. Užívateľ bude môcť minimalizovať chat tak, že bude môcť pokračovať vo video hovore a zároveň scrollovať Instagramom, čo nám rozhodne príde cool!

instagram aktualizacie

#3: Originálne filtre tváre

Hlavnou témou F8 2018 bolo zameranie sa na Augumented Reality (AR) a Virtual Reality (VR), čo znie ako veľmi ďaleká, futuristická technológia. Avšak, vedel si, že sa s Augumented Reality stretávaš každý deň? Instagramové zlatunké tváričky sú skvelým príkladom toho ako Augumented Reality môže zapadnúť do nášho každodenného života, vytvoriť zábavu a magické zážitky. Ľudia a značky si budú môcť čoskoro vytvárať a zdielať ich vlastné filtre pre Insta story.

instagram novinky

Ak si sa niekedy predtým pozrel na Facebook kameru, zistil by si, že sú tam kompletne odlišné filtre dostupné na Facebooku ako to, čo je v ponuke Instagram Story. A teraz, Facebook otvára povodňové brany filtrom prinesením Augumented Reality efektov na Instagram! Avšak, špecifické filtre budeš môcť použiť iba pokiaľ sleduješ jednotlivý profil alebo značku. Zároveň môžeš filter vyskúšať, pokiaľ vidíš, že ho nejaký tvoj kamarát používa vo svojej InstaStory. Na príklad, ak @nba nadesignuje efekt a ty sleduješ ich profil na Instagrame, budeš môcť použiť ten istý efekt vo vlastnej InstaStory.

augumented reality instagram

Ale čo ak nesledujete NBA na Instagrame?  Pokiaľ jeden z tvojích kamarátov, ktorý sleduje @nba na Instagrame pridá story alebo pošle DM, v ktorej je k nemu použitý efekt, takisto k nemu získaš prístup.

#4: Obľúbené Spotify songy v Instastory

V poslednej dobe bolo hlavným trendom Instagram Story pridávať screenshoty songov, ktoré uživateľ počúva alebo obľubuje. Avšak, netvorí to zrovna výnimočný zážitok, hlavne z dôvodu, že sa song nedá počúvať.

instagram novinky hudba

Teraz, keď počúvaš nejaký obľúbený song, playlist alebo album na Spotify a chceš ho pridať do svojich InstaStories, jediné čo treba urobiť je stlačiť nové tlačítko “zdielať” v Spotify aplikácii. Song sa objaví ako ceduľka v tvojich stories a ty môžeš pokračovať v úprave svojej story v bežných podmienkach. Ceduľka je prepojená so Spotify aplikáciou, umožňujúci ti bezproblémovo počúvať nový song prostredníctvom Instagram Story.

instagram novinky hudba

#5: Instagram proti kyberšikane

V Septembri 2016, Instagram prvý krát vyhlásil ich schopnosť filtrovania komentáre na základe kľúčových slov. A zatiaľ čo aktualizácia bola rozhodne krok vpred v eliminácii šikany z platformy. Instagram práve vyhlásil, že posúvajú ich technológiu filtrujúcu komentáre o kus vpred. Podľa Instagramu, nová anti-šikanová funkcia používa mašinu učiacu sa identifikovať jazyk, ktorý je určený na úmyselné napádanie alebo rozčuľovanie ľudí. Keď je tento druh jazyku identifikovaný, urážlivý komentár je automaticky vymazaný.

instagram novinky

Je zložité povedať aká široká bude Instagramová interpretácia urážlivej reči, ale podľa vyhlásenia, funkcia je cielená na “komentáre obsahujúce útoky na ľudský vzhľad alebo osobu, tak ako aj vyhrážanie sa osobe na zdraví alebo blahobyte.”

2018 instagram novinky

A to je všetko ohľadom Instagramových aktualizácii z F8! Tu môžete sledovať priebežný vývoj situácie.